Ankara Siteler Mobilya

Ankara siteler bölgesinde birçok firma ve mobilya markası vardır.  Birbirinden farklı tasarımları kendi beklentilerinize göre ayarlayabilir ve satın alabilirsiniz.

Ankara Siteler Mobilya Markaları

Ankara Siteler mobilya markaları  onlarca farklı seçenekle görülebilri. Bunlar içerisinde popüler ve ismi çok bilinen Bellona, İstikbal, Alfemo, Doğtaş, Yatsan,Kilim gibi  arkalar da yer almaktadır. Firmaların içerisinde birden fazla marka olabileceği gibi bir marka için bir mağaza açılmış da olabilir. Ankara siteler mobilya markaları  içerisinden hangi marka ve hangi model size uygunsa buna gööre ürün alabilir,  seçim yapabilir ve mobilyalarınızı kullanabilirsiniz.

Mobilya Ne Zaman Gerekir?


Ankara siteler mobilya  çeşitleri seçmeden önce neden bu mobilyaların gerekli olduğuna ve ne zaman yenilemek gerektiğine de bakmak önemlidir.  Mobilyalar  genelde ya yeni bir ev kurmak isteyen kişiler için ya da hali hazırda var olan mobilyalarını değiştirmek isteyenler için yenilenmesi gerekebilir. Bazı  kişiler mobilyalarını uzun vadede yenilemek istemezken bazıları da birkaç sene aralıkla yeni eşya almak isteyebilir. Ayrıca hali hazırdaki mobilyaların bir bölümü istenmeyen nedenlerden dolayı hasar görürse de yenilemek gerekebilir.  bazı hallerde yeni bir oda açmak gerekirse, örneğin bir çocuk odası hazırlamak ya da genç odası gibi alanlar hazırlamak gerekirse yeni malzemelere gerek duyulabilir.


Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Ankara siteler mobilya  bünyesinden mobilya seçimi yaparken daha sonra sorun yaşamamak için bazı konulara önem verebilirsiniz.

 • Satın almak istediğiniz bir ürünün fiyatı ile kalitesinin uyumlu olmasına dikkat edin. Bu nedenle eğer mümkünse ağaç kalite özelliklerini bilmeniz işe yarayabilir. Mobilyaların üretim malzemelerini bilerek hareket etmeniz artı sağlar.
 • Ankara siteler mobilya firmaları arasında ya da diğer yerlerde müşteri odaklı  markalara özen göstermek gerekir. Bir mobilya satın alırken  sadece market ürünü gibi eşya almadığınızı hissettirmeleri gerekir.  Hem ürün kullanımı ve ömrü açısından hem de malzeme pahası bakımından hizmetlerde müşterilere öncelik verilmelidir.
 • Satış Sonrası Hizmetler departmanı bir mobilya firmasında mutlaka olmalıdır. Satın alınan ürünlerin montajı, kullanımı ile ilgili bilgilere buradan bilgi alınabilir.
 • Mobilya markalarının üretim kalitesi açısından uluslararası düzeyde geçerli belgeler alması gerekir. İSO 9001 TÜV bunlardandır.
 • Mobilyalarda kılıflı sistem olması ve temizlik için kolay çıkarılması   durumuna önem vermek gerekir.  Yani silmekle yıkatmakla uğraşmazsınız. Zaman açısından da bu durum tasarruf sağlar.
 • Oturma için mobilya alınırken minder süngerlerinin bir miktar sert olmasına önem verilmelidir.   Zaman içerisinde bu sertlik ten gidecektir. Ancak başlangıçta yumuşak olursa daha sonra daha az dayanıklı olur ve bu da şekil açısından sorunlara neden olabilir.
 • Koltuk iskeletlerinin sallanmayan,sağlam mekanima ile hazırlanmış, OSB-kontraplak malzemeden üretilmiş olması önemlidir. yani iskelette bir sarsıntı hissederseniz bunu almamanız gerekir.
 • Mobilyaların vücutla temas eden bölümü ergonomik olmalıdır. Sağlıklı şekilde oturum sağlanmış olmalıdır.
 • Dikişlerin estetik açıdan sorunsuz olması gerekir. Ayrıca dikiş özellikleri de iyi olmalı, gevşeme gibi haller varsa başka ürünlere yönelinmelidir.
 • Mobilya kumaşları son derece önemlidir ve sizin uzun zaman kullanımınız için de önemli bir detaydır. Döşeme işçiliğinin mükemmel olması gerekir.
 • Mobilyaların bir mekan içerisinde yer zemini hasarlatmaması için uygun malzeme ile hazırlanması gerekir.
 • Mobilyalarda üretim  malzemelerinde ucuza gidilmesi kanserojen maddelere neden olabilir ve bununla ilgili  firmadan bilgi isteyebilirsiniz. Yani mobilya eklem yerlerindeki tutkalların kimyasal yapısında kanserojen malzeme olmamalıdır.  Bu kimyasalları özellik kontrolünü boya için de değerlendirebilirsiniz.
 • Mobilyaların görüntüsü bazen yanıltıcı olabilir. Bu nedenle de üretimine odaklanarak daha iyi ürün alabilirsiniz. uzun vadede gövdenin görünümden daha önemli olduğunu unutmamak gerekir.
 • Dolaplı bir mobilya varsa bu durumda kapaklarının rahat açılması ve kapanması gerekir. Ayrıca bağlantı yerlerinin de sağlam olması kritik bir konudur.

Yatak Odası Takımları Ankara Siteler

Ankara siteler mobilya  bünyesinde yatak odası modellerini değerlendirebilirsiniz. Yatak odası modelleri seçimi önemlidir. set halinde alınacağı düşünülürse uzun vadede kullanım olması için sağlam malzeme satın almak gerekir. Hem bütçenize hem de ürün beklentilerinize uygun şekilde seçim yapabilirsiniz.  Yatak odasında yatak ve dolap bölümü bu noktada en önemli kısımlardır. Komodinler de diğer bölümler olrak kullanım avantajı sağlar. Ayrıca ayna ve makyaj masası gibi alanlar da isteğe göre bulunabilir. Ancak temel malazmeler  yatak ve dolaplardır. Kıyafetlerinizin güzel şekilde istiflenmesi için buna önem verilebilir. Tasarım açısından çok sayıda ürün grubu görülebilir.  yatak odalarında mobilya ana malzemesini kendi istediğiniz üretim ağaçtan ya da firmadaki satış ekibinden sunulan seçenklerden seçebilirsiniz.


Yatak Odası Takımı Rengi Nasıl Olmalıdır

Ankara siteler mobilya yatak odası takımları arasından seçim yaparken dekorasyona da önem vermek gerekir.  Dekorasyona önem vermek için yatak odanızın boyasına başta karar vermelisiniz. Yani ne gibi bir görüntü eld eetmek istiyorsanız bu durumda boya ile ve perde ile zemin özelliklerine uyum sağlayacak bir mobilya ayarlayarak işe başlanabilir. Genel olarak yatak odası uykunuzun ve dinlenmenizin önemli olduğu alandır. Yani burada kötü enerji olmaması gerekir.  Yatak odanızda renk geçişlerinde bu nedenle boğucu bir ortam olmamalı, lila, açık tonlar, uyku getiren mor renk ve tonları bulunabilir.  Renklerin yatak odasında önemli olduğu birçok dekorasyon uzmanı tarafından da belirtilen bir durumdur. Ancak özel bir nedenle koyu renkler varsa duvarlarda bu halde yapılması gereken mobilyalarda zıtlık yaratmaktır. Yani doğrudan beyaz renkte mobilyalara gidilebilir. Böylece dengeleme sağlanmış olur.


Sürgülü Yatak Odası Dolapları


Ankara siteler mobilya yatak odası takımları arasında  en çok tercih edilen modellerden biri  sürgülü olan ürünlerdir. Sürgülü dolaplar, pratik açma kapama sağlaması açısından sık tercih edilir. Bu sürgülü tasarımların aynalı olanları vardır ve aynasının büyüklükleri de artabilir.  Ayrıca gözenek sayısı, dolaptaki genel büyüklük ve iç alan hacmi gibi detaylar kendi beklentilerinize göre şekillendirilebilir.  Sürgülü modelleri sevmeyen kişiler için de yine çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Sürgülerin hasar bırakma riskini istemeyen kişiler klasik yöntem açma kapama dolap türlerine yönelebilmektedir. Son yıllarda çok fazla sayıda tasarım bulmak mümkündür.  Bu noktada klasik kesim ya da modern tasarımlar değerlendirilebilir. Eğer kıvrımlı dolap tasarımlarından hoşlanıyorsanız o zaman avangard modeller size iyi gelebilir. Ayrıca bazı klasik kesim yatak odası modelleri de sık şekilde kullanılmaktadır.  Ani nasıl bir ürün görüntüsü istediğiniz sizin beklentinize göre şekillenecektir.


Yatak Odası Takımı Fiyatları Nasıl?

Ankara siteler mobilya  fiyatlarının belirlenmesinde birçok etken vardır. ağaç üretim malzemesi özelliği en başta fiyatı etkiler. Sağlam ağaçlarda alınan fiyatlar daha pahalıdır. Ek  olarak tasarım özellikleri, işçilik, döşeme ayrıntıları gibi daha çok sayıda detay görülebilir. Bazen görüntü çok iyi olsa da iç kısım, yani mobilya ana malzemesinde mobilya hazırlanma süreci göründüğü kadar iyi olmayabilir. Bu gibi mobilyalarda da zaten  fiyat ve görüntü arasında zıtlık olur. Yani yatak bazası dolap bölümleri  sağlam şekilde iç yapıda olmalıdır. Yatak odası takımında parça sayısı, mobilya ağırlığı, yatak dolap büyüklüğü gibi konular önemlidir.  Marka ve üretim aşamalarındaki özen de fiyatlarda değişim yapabilir.